Козацькі посиденьки

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Козацькі посиденьки » Казачество и современность » Суть казачества.


Суть казачества.

Сообщений 271 страница 300 из 310

271

Казаки - это народ, который со временем (18-19 ст.), в силу его основного рода деятельности, Российским самодержавием был переведен в статус сословия Российской империи. Имеет славяно-тюркские корни.

+1

272

Полностью согласен! Тем более даже Ленин называл казаков народом ( в указе об уничтожении).

0

273

kolovrat
сотник Ковалёв
Хорошо, а какой народ, какого рода и племени?

0

274

http://s3.uploads.ru/t/qFGmd.png
Откройте, посмотрите и многие вопросы отпадут! Насчёт роду, племени,- сдается мне, что сами вы не казак вот и собираете "мусор истории" по сомнительным источникам. Я точно знаю, что я казак, а не кто-то там ещё. И справка есть из ГАРО и больше ничего и никому доказывать не собираюсь. Храни вас Господь!

0

275

сотник Ковалёв
Прекрасно ,что там подтверждают казаков как народность.Только внимательно читайте заданный вопрос , я спросил какой именно народ ( русский,украинский или вообще славянский,а может тюрский или кавказкий). Да и доказательств никто не требовал. Просто если идёт возрождение, так чего именно,ведь у каждого народа своя самобытность!
ГАРО - это архив?
А как быть с теми родовыми казаками которых записали в крестьяне, или например когда создавали Кубанское казачье войско в которое вошли не казаки. И получается потом ,что казак уже не казак и наоборот!
Да и с термином казачество мы тут уже разобрались, тут не всё так однозначно! Если учесть , что корни запорожцев черкеские, так они действительно были народом (кавказким). Но ассимилированным в последствии славянами. Так какие традиции ближе Вам кавказкие или славянские? Если скажете, что казаки - это славяни , то в чём тогда различие между ними и украинцами?

Отредактировано Зорро (2013-04-01 10:58:54)

0

276

Зорро написал(а):

А вот что по Вашему понятие казачества?

Уже обсуждалось.

0

277

сотник Ковалёв написал(а):

Тем более даже Ленин называл казаков народом

Самый главный авторитет!  :D

0

278

Славен написал(а):

Уже обсуждалось.

Тогда ,что возрождать - сословное казачество? Отсюда вопрос: закономерно ли Вы называете себя казаком, если сегодня нет таково сословия (да и деятельность Ваша явно не военная).

0

279

Зорро написал(а):

Тогда ,что возрождать - сословное казачество?

Да.

Зорро написал(а):

если сегодня нет таково сословия

Кто вам это сказал? Куда, по-вашему, делись сословия? Если не узаконены их различия (привилегии и ограничения), то это не значит, что их нет. Впрочем, тоже не факт. Священнослужители же есть? Кто они? Налогов, например, не платят... А что касается, остальных, то ликвидированы лишь привилегии и ограничения...

Зорро написал(а):

да и деятельность Ваша явно не военная

Ну, это смотря как посмотреть на вопрос... Впрочем, и в прошлом, казаки в обыденное время занимались своим хозяйством, а в строй становились при необходимости. Не вижу противоречий.

+1

280

Зорро; Постараюсь ответить на ваши вопросы.
1. ГАРО- Государственный Архив Ростовской  области.
2. Ленин большой авторитет в вопросах народностей, национальностей и т.д.; вам безумно повезло, что не пришлось его изучать, конспектировать и сдавать зачёты.
3. Чьи это были обычаи- ...ие;  .._ские; ...цкие,- какое это всё сегодня имеет значение? Я в детстве каждое лето проводил в дедовской родовой станице Митякинской и многое видел "вживую",- но ведь есть и Шолохов, не только с " Поднятой целиной" и "Тихим Доном", есть Крамаренко с "Плавнями". есть "Молоко  волчицы", есть "Казачьему роду нет переводу". Богатейший литературный пласт,- только  черпай!
4. Что воссоздавать? Я думаю всё лучшее, отбросить негативку; в человеке всегда борются два начала,- Божье и дьяволово- выбор за нами!
5. Я думаю тяга к корням в извращённой форме ,- тяжелое наследие "советского недоедания"
Как мог так ответил- обращайтесь! Храни вас Господь!

0

281

сотник Ковалёв написал(а):

5. Я думаю тяга к корням в извращённой форме ,- тяжелое наследие "советского недоедания" Как мог так ответил- обращайтесь! Храни вас Господь!

Согласен насчёт формы, надо возрождать культуру и традиции,а не погоны надевать.

0

282

Зорро 6. Теперь о погонах. Я свои погоны получил согласно законам Советского Союза. Офицерские от маршала Соколова и ничто не заставит меня от них отказаться. В казачьей форме погоны предусмотрены. В своё время большевики отменили погоны по  всей стране и только Сталин их вернул на место. Есть хороший народный обычай по праздничным и выходным дням одеваться празднично.  И если есть у казака мундир с погонами, то не фуфайку же ему надевать с кирзачами. Храни вас Господь!

0

283

сотник Ковалёв
Да у Вас никто погоны не отбирает,носите. Просто я имел ввиду,что казачьи традиции,быт и культура ничего общего с казарменой казёнщиной не имеет. Что если одеть костюмы, то перестанем быть казаками?

0

284

Зорро написал(а):

сотник Ковалёв
Да у Вас никто погоны не отбирает,носите. Просто я имел ввиду,что казачьи традиции,быт и культура ничего общего с казарменой казёнщиной не имеет. Что если одеть костюмы, то перестанем быть казаками?

Ви це говорите про козацьку вольницю Запоріжжя та допетровський Дон, але козаки стали служилими царів , фактично підневільними, коли Січ зруйнували і придушили Булавіна.
Верное казачество, це казачество служивих его вєлічіства (ті які сповідують цей принцип і стиль)   , якщо хочете поговорити про козацьку вольницю , то вибрали не зовсім підходящих казаків ))))))

Ось добра стаття з цього приводу, почитайте!  http://tyzhden.ua/Publication/7421

0

285

Хоперець написал(а):

Ось добра стаття з цього приводу, почитайте!  http://tyzhden.ua/Publication/7421

Якась антиродинна стаття! :-)

0

286

Абсолютно об'єктивна стаття, так і відбувалося. Саме так козаки з вільних людей , що ненавиділи рабство, перетворилися у головних служок (верних) головному рабовласнику Євразії  - російському цареві...

0

287

Хоперець написал(а):

Абсолютно об'єктивна стаття, так і відбувалося. Саме так козаки з вільних людей , що ненавиділи рабство, перетворилися у головних служок (верних) головному рабовласнику Євразії  - російському цареві...

Ух як гучно та пафосно!  :D
А мені виглядає, що стаття закликає не одружуватись та тікати в ліс, з якого виходити з метою грабування TIRів на трасі Київ-Чоп. :-)

0

288

Так це Ленін визначив, я лише переповідаю, хто такі козаки на службі у царя......   В добровольчій армії у різні періоди, казаків було понад 50% складу.  Замість боротися , як закликав Краснов і Кубанська Рада, за козацьку автономію чи навіть незалежність, вони схилили голови і пішли за "Єдіную і нєделімую" . Ось і маємо результат!  Усім народам більшовики дали автономії, хай буде навіть формальні, а казакам кукіш.  Фактично єдиному народу колишньої імперії.
Що тут неясно, яка пафосність ?

Отредактировано Хоперець (2013-04-09 09:58:29)

0

289

Хоперець написал(а):

Так це Ленін визначив

Та, мало чого той сатаніст визначив... :-)

Хоперець написал(а):

за козацьку автономію чи навіть незалежність, вони схилили голови і пішли за "Єдіную і нєделімую"

Так справа в тому, що ця "Єдіная і неділімая" давала їм усі умови - статус, землі... Як кажуть, "своя сорочка ближче до тіла".

Хоперець написал(а):

Ось і маємо результат!  Усім народам більшовики дали автономії, хай буде навіть формальні, а казакам кукіш.

Ключове слово "народам"! А що більшовики дали таким "народам", як аристократія, інтелігенція, духовенство? Козаки власне відносились саме до цього списку.

Хоперець написал(а):

Що тут неясно, яка пафосність ?

Хоперець, будь-яка інформація може сприйматись/подаватись об'єктивно, з огляду на час, умови та події, а може емоційно та пафосно. У Вашому випадку, це другий варіант, ІМХО.

0

290

Тут вже писали, що Ленін вважав казаків окремим народом ....  Ще не до кінця сформованим, але народом.   Так , дійсно більшовики , з пролетарського плеча самі й визначали, давати чи не давати.  І давали вони усім, це теж факт.  Будь-яка народність збирала збори, визнавала владу більшовиків, ось вам і автономія.  А яка не визнавала, то збирали у Москві їх представників, назначали головними , і вперед - теж давали автономію...
Щодо того, чи козаки були задоволені Денікінцями, для мене більший авторитет Краснов, та члени Кубанської ради.   Долю Рябовола знаете, як і багато інших козацьких діячів.

Більшість діячів козаків в еміграції визнали помилку , що не ставили ультиматум по козацкій автономії, а багато і саму співпрацю з білими вважали невірною.

0

291

Хоперець
Я наведу приклад.
Якось мені сподобався один плакат. Ось він.
http://s2.uploads.ru/t/O7w9e.jpg
Я скинув його своєму приятелю (він має погляди подібні до Ваших). На що він мені відповів: "Навіть не знаю". Німа сцена...
Я ніяк не міг подумати, що він коливатиметься між парадом геїв та парадом військових. В процесі подальшої розмови виясняється, що він розгледів там "профсоюз громадян Росії" і тому в нього такий глухий кут у виборі. Моє бачення цієї ситуації - він абсолютно, як на мене, соціальну рекламу/антирекламу примудрився побачити через національно-політичну призму! Тобто просто підставляєш замість ВДВ РФ, аеромобільні України і все, проблема вичерпана! :-) Зрештою, я навіть не звернув увагу на те, що там, ВДВ чи аеромобільні, я в ньому бачив виключно гей та військовий паради!
Що я цим хотів сказати? А те, що наше суспільство, особливо ура-патріоти (усіх мастей) мають настільки національно зашорений погляд, що все, ВСЕ, ВСЕ бачать, через вісь "Росія - імперія Зла" або "Україна - ворог Росії". І таким чином, будь-яка історична подія набуває емоційно-пафосного забарвлення!

P.S. Дивно, що Ви ще не закликаєте берізки повирубувати на території України!  :D

+1

292

У мене ніяких асоціацій цей плакат і напис неіснуючого профсоюзу граждан Росії не викликав.    Збоченці , вони і в Африці збоченці.

Славен написал(а):

Хоперець
P.S. Дивно, що Ви ще не закликаєте берізки повирубувати на території України!

Залишити лише на могилах загиблих ворогів, щоб здалеку було видно ))))))

Отредактировано Хоперець (2013-04-09 11:36:51)

0

293

Хоперець написал(а):

Ви це говорите про козацьку вольницю Запоріжжя та допетровський Дон, але козаки стали служилими царів , фактично підневільними, коли Січ зруйнували і придушили Булавіна.Верное казачество, це казачество служивих его вєлічіства (ті які сповідують цей принцип і стиль)   , якщо хочете поговорити про козацьку вольницю , то вибрали не зовсім підходящих казаків ))))))
            Ось добра стаття з цього приводу, почитайте!  http://tyzhden.ua/Publication/7421

Якщо так категорично оцінювати, треба тоді дещо зауважити :

1. Історія (дійсна, події, що насправді відбулися) - нам не потрібна, самі собі вигадаємо згідно сучасних смаків.
2. Придушення Булавіна відбувалося не лише Петром, а й безпосередньо Мазепою.
3. За руйнування Січи відповідальність має тоді нести разом з Катериною і сучасна українська влада за подібною логікою. Вже 20 років, як її не відновлено.

0

294

Вентерь написал(а):

Якщо так категорично оцінювати, треба тоді дещо зауважити :

1. Історія (дійсна, події, що насправді відбулися) - нам не потрібна, самі собі вигадаємо згідно сучасних смаків.
2. Придушення Булавіна відбувалося не лише Петром, а й безпосередньо Мазепою.
3. За руйнуваннія Січі відповідальність має тоді нести разом з Катериною і сучасна українська влада за подібною логікою. Вже 20 років, як її не відновлено.

Ну по Мазепі ви оголилися , дали маху))))  Булавін саме повстав, використавши ситуацію в Україні.  Його московити самі називають мазепинцем, або союзником Мазепи ))))
Звісно, що Мазепа ніякої участі не брав у придушенні Булавінского повстання. бо вже з 1708 року мав угоду з Карлом ....  А ось донські козаки , безпосередньо брали участь у придушенні Коліївщини і захоплення повстанців у полон .

0

295

2 Хоперець. Вам навести перелік сердюцких та козацьких частин, що їх Мазепа спрямував проти Булавіна ? Отримував накази та нагороди під час придушення повстання. Ніяких резонів підтримувати повсталих у нього на той час не було. Чи Ви насправді певні, що за умови розбудови Мазепою - "державником" гетьманської квазінезалежної "держави" гетьмани з кошовими жили б душа в душу? Розумієте, у ті часи люди дуже рідко були прибічниками якоїсь сталою ідеології. Це у вашому "ідеологічному таборі" Мазепа - системний державник-незалежник і прибічник конституційного ладу. Справжня історія дещо строкатіша. Те саме можна сказати про коліївщину. Будь-яка легітимна влада поводиться з повстаннями за одним тим самим алгорітмом.

0

296

Мазепа був крутієм, і програв саме через те, що своїми непослідовними діями налаштував проти себе більшість козаків.  Багато йому просто не повірило, знаючи на що він здатен. 
Шанують його не як ідеальну особу, а як незалежника, що зважився в кінцевому результаті на повстання, не без власних амбіцій на владу ))))   Плюс для козаків важливо те, що його запорожці підтримали, тобто вільні люди, найкраща частина козаків, отже без примусу і за переконання.

0

297

Типова людина середньовіччя. Ніяких відсторонених від особистостей державних абстракцій він собі не уявляв. Більшість козаків ("не кращі" - за вашої логікою) не просто "не підтримали", а воювали тоді проти мазепінців та їх союзників. Але чомусь реальні історичні факти залишаються поза увагою "ідеологів". Тобто імовірне Пінське князювання Мазепи по перемозі, що не відбулася. І, навпаки, цілком реальне тривале гетьманування Орліка на Правобережжі. З усіма принадами тогочасного конституціювання.

0

298

Як це не знають, що у таборі Петра були козаки , були, знають.  Зрадників вистачає у всі часи.  Кондрата Булавіна теж свої убили, і частина донців Петру служили.
Проти Мазепи можна було виступати, але не на стороні Петра, особливо після жахіття Батурина і випалених українських сіл.   Нічим не можна виправдати дії кількатисячної групи козаків у стані Петра, які допомагали нищити українські села і цивільне населення.   А нищення Січі - це теж нормальний хід прислужників Петра з українського боку.  Так хто вони ? Кого вони представляли у цій війні?   
Явно не український народ і козацькі вольності.

0

299

Хоперець написал(а):

Ну по Мазепі ви оголилися , дали маху))))  Булавін саме повстав, використавши ситуацію в Україні.  Його московити самі називають мазепинцем, або союзником Мазепи ))))Звісно, що Мазепа ніякої участі не брав у придушенні Булавінского повстання.

На цьому наполягаєте? Вибачайте, але якщо так, подальша діскусія втрачає сенс. Бо факти - уперта річ.

0

300

Крім групки слобідських козаків, які були у підпорядкування московських воєвод, ніхто з українського боку не брав участь у придушенні повстання. Більше того, запорожці і інші добровольці допомагали Булавіну. А він переховувався у Запорожжі після перших невдач...  Чи може не правда?

На момент убивства Булавіна і кінцевого придушення повстання, Мазепа був у ворожому таборі до Петра....  Це незаперечний факт..

І Мазепі треба ставити претензію лише за одне, що він не підтримав повстання, як прекрасну нагоду вигнати ординців з України, а вичікував шведів.

Отредактировано Хоперець (2013-04-09 13:01:48)

0


Вы здесь » Козацькі посиденьки » Казачество и современность » Суть казачества.