Козацькі посиденьки

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Козацькі посиденьки » Казачество и современность » Суть казачества.


Суть казачества.

Сообщений 181 страница 210 из 310

181

Хоперець написал(а):

Будь яка нація та її держава тримається на національних міфах.  Без міфів та напівправд дуже сумно.

Цілком згоден.
Проте вірно каже Вентерь, щодо якості та вектору міфів. Створюючи їх, слід уникати таких ситуацій, коли любов до своєї землі у підростаючого покоління буде межувати з ненавистю до "інших земель". Або навіть підмінювати цю любов. Думаю Ви теж знайомі з ситуацією, коли любов до своєї землі проявляється виключно у "згинуть наші вороженьки", а вороженьків призначають залежно від кон'юнктури. Зрештою Ваша позиція, що козаки України не були за царя та більшовиків перший крок таких міфів.

Крок перший: вигородити своїх.
Крок другий: призначити винуватців.
Крок третій: розвинути любов до своєї землі ненависть до винуватців
Крок четвертий і останній: жалітись на важку долю

+1

182

А все ї так пречудово. Ще б трошки ввічливості та вдячності та поменше відвертого жлобства - і все вийде.

Без "воріженьків" ця ідеологична система існувати не може. Бо за природою своєю більшовицька (це природньо, бо народилася одночасно із нею). Тому за браком воріженьок зовнішніх, змушена відшукувати їх там, куди зможе дотягнутися. Окрім боротьби за владу, як таку, чи самозбільшення своєї присутності у владі взагалі ні на що не придатна. В основі - монополія на правду, що свідомо базується на міфах задля високої мети - месіанстві. Це, в свою чергу, протирічить християнскій традиції з одного боку, демократії в першородному, неманіпулятивному сенсі - з іншого. На виході - "маємо те, що маємо", тобто те, чим вона є від народження - ієзуітство - вічна слава Мазепи.

Отредактировано Вентерь (2013-01-14 16:41:16)

+1

183

Проблема України , знаходиться усередині, а не ззовні. Ззовні лише подразники. 
Жодну, таку чисельну націю , якщо вона реально є народом, а не насєленієм , не можливо упокорити. Усі проблеми полягали не у поганих поляках чи росіянах (хто там ще), а власних звироднілих елементів.   Так є й зараз, ніхто за нас нам не побудує здорове суспільство і державу.  Ми вартуємо своєї влади.

Славен написал(а):

Цілком згоден.
Крок перший: вигородити своїх.
Крок другий: призначити винуватців.
Крок третій: розвинути любов до своєї землі ненависть до винуватців
Крок четвертий і останній: жалітись на важку долю

Перші три кроки - це загальні правила, четвертий для слабаків, або юдеїв.  Це їхній бізнес (антисемітизм, голокост і т .д.)

Беріть будь-яких сусідів, і погляньте на їх історичні міфи!!!   Постійний пошук зовнішньої загрози і сліпе вихваляння своїх....  А як по іншому ?

Отредактировано Хоперець (2013-01-11 16:39:00)

0

184

Хоперець написал(а):

Проблема України , знаходиться усередині, а не ззовні. Ззовні лише подразники.  Жодну, таку чисельну націю , якщо вона реально є народом, а не насєленієм , не можливо упокорити. Усі проблеми полягали не у поганих поляках чи росіянах (хто там ще), а власних звироднілих елементів.   Так є й зараз, ніхто за нас нам не побудує здорове суспільство і державу.  Ми вартуємо своєї влади.

Чиста політика. Проблеми треба вирішувати. Тож механістичний висновок з цього - правий радикалізм. З чим всіх вітаю. Те саме, що й "народ не такий, який потрібен, треба його змінювати". Європа теє належно оцінить. Але задля власного вжитку - згодиться. Це як їсти згущене молоко під подушкою :))) Бо в пунктах, як завжди, відсутнє те, кому ж належить виконувати цю "благородну" справу. Потрібні ж люди "з гарячим серцем, з чистими руками", або ті, хто не бояться забруднити їх задля чистої мети. Бесіда стає нецікавою.

Отредактировано Вентерь (2013-01-11 16:56:52)

0

185

Славен написал(а):

Отлично! А теперь делаем подмену. И получаем, что казачество - призвание служить народу!

Шайтан однако  :D

0

186

Вентерь написал(а):

Чиста політика. Механістичний висновок з цього - правий радикалізм. З чим всіх вітаю. Те саме, що й "народ не такий, який потрібен, треба його змінювати". Європа теє належно оцінить. Але задля власного вжитку - згодиться. Це як їсти згущене молоко під подушкою )) Бо в пунктах, як завжди, відсутнє те, кому ж належить виконувати цю "благородну" справу. Потрібні ж люди з гаряцим серцем, з чистими руками, або ті, хто не бояться забруднити їх задля чистої мети.

Отредактировано Вентерь (Сегодня 16:52:38)

Я не бачу у слові ПОЛІТИКА жодного негативу.    Просто політика буває негативною, продажною але і інша теж...   Або ми цікавимось політикою, або вона зацікавиться нами....
Якраз пошук проблем усередині свого народу - це конструктивно, а не сподівання на зовнішні чинники (ворогів чи друзів)

0

187

Хоперець написал(а):

Я не бачу у слові ПОЛІТИКА жодного негативу.    Просто політика буває негативною, продажною але і інша теж...   Або ми цікавимось політикою, або вона зацікавиться нами....Якраз пошук проблем усередині свого народу - це конструктивно, а не сподівання на зовнішні чинники (ворогів чи друзів)

Негативу теж не бачу, доцільності теж. Яким чином це стосується сутності козацтва. Ви маєте на увазі щось близько того, що козацтво має дорівнювати інституту політкомісарів ??  Яка в тому "потреба" ? :))) Козаки мають йти у політику?

Мушу повторити, що бесіда про сутність козацтва втрачає в цьому випадку для мене цікавість. Почергово обмінялися думками щодо влади і самоврядування, історії, нації та національностей, державної ідеології і політики. Всі, хто уважно слідкував за перебігом діскусії можуть самостійно скласти свою думку про сутність козацтва в минулому і у наші часи.

Отредактировано Вентерь (2013-01-11 21:56:43)

0

188

Хоперець написал(а):

Беріть будь-яких сусідів, і погляньте на їх історичні міфи!!!   Постійний пошук зовнішньої загрози і сліпе вихваляння своїх....  А як по іншому ?

Хіба що на сусідів посилатись:) Але хіба ж варто їх так недолуго наслідувати? До того ж сусідські взірці доволі застарілі, наймодерніші десь приблизно  30-50-х років ХХ століття.

0

189

Вентерь написал(а):

Яким чином це стосується сутності козацтва. Ви маєте на увазі козацтво має дорівнювати інституту політкомісарів ??  Яка в тому "потреба" ? )) Козаки мають йти у політику?

Мушу повторити, що бесіда про сутність козацтва втрачає для мене цікавість. Почергово обмінялися думками щодо влади і самоврядування, історії, нації та національностей, державної ідеології і політики. Всі, хто уважно слідкував за перебігом діскусії можуть самостійно скласти свою думку про сутність козацтва в минулому і у наші часи.

Козацтво, як народ - це одне, козацтво, як стан- цілком інше.   
Згідно мого переконання поїзд з народом козаків поїхав і його не повернути (про Україну мова).   А про козацтво, як стан .....   Поплескати язиком можна ......    Але закінчиться лиш купою протиріч та образ на зразок - хто козакіше.... Це так на російських козачих форумах дуже яскраво прослідковується, особливо етнічних.

Отредактировано Хоперець (2013-01-11 17:27:25)

0

190

Хоперець написал(а):

Козацтво, як народ - це одне, козацтво, як стан- цілком інше.   Згідно мого переконання поїзд з народом козаків поїхав і його не повернути (про Україну мова).   А про козацтво, як стан .....   Поплескати язиком можна ......    Але закінчиться лиш купою протиріч та образ на зразок - хто козакіше.... Це так на російських козачих форумах дуже яскраво прослідковується, особливо етнічних.

Окрім Ваших особистих політичних переконань і пропозиції перестати плескати язиками як козак за походженням чи учасник козацької суспільної організації щось запропонуєте? Досі нам якось вдавалося уникати цих печальних ознак електронно-тенетового буття. Принаймні у сій темі.

0

191

Батько мій хоперець ВВД, я в політичному визначенні українець.  Прийде якась добра думка запропоную, а ні то... мабуть ні....   Не обов'язково на мене реагувати, якщо вважаєте, що не у темі....  Так найпростіше...

Живу у Львові, яке тут може бути реальне козацтво???? Всіх кого знаю , з ряжених тобто, це жалюгідна картина.  Директор базару - "генерал", греко-католики "полковники", нижче капітанів - сотників , не бачив чинів....   
У вас тут на сайті інша проблема, багато кацапствуючих казаків, що те саме, як і греко-католики козаки....  Але цікаві думки присутні у багатьох , може послухаю, щось розумного наберусь....

Отредактировано Хоперець (2013-01-11 18:05:18)

0

192

Хоперець написал(а):

націю , якщо вона реально є народом,

И вы путаетесь в понятиях. Почитайте мои сообщения выше. "нация" и народ- не одно и то же.

0

193

Кирзяк написал(а):

И вы путаетесь в понятиях. Почитайте мои сообщения выше. "нация" и народ- не одно и то же.

Нічого я не плутаю )))   В українській мові слово нація має дещо інший відтінок ніж в інших мовах.  Просто є політична нація і нація, у розумінні народ-національність (етнічне поняття).
Нація - це більш акцентовано, народ більш розлого.  Хоча по великому рахунку інтерпретація одного і того ж терміну.

0

194

Хоперець написал(а):

Не обов'язково на мене реагувати, якщо вважаєте, що не у темі....  Так найпростіше...

Не реагувати, мабуть, було б не зовсім ввічливо...

Хоперець написал(а):

У вас тут на сайті інша проблема, багато кацапствуючих казаків, що те саме, як і греко-католики козаки....  Але цікаві думки присутні у багатьох , може послухаю, щось розумного наберусь....

 
Так, так , "кацапствующие казаки"  дійсно є великою проблемою сайту ВК :))) Скрізь обсілися... Благословенне місто Львів, що може тішитися, що їх там нема...

В мене, навіть, пропозиція є до адмінів - зробити окрему ганебну дошку і поіменний список: "Кацапствующіе козаки форуму".... Ну, і звісно, дошку пошани для правдивих патріотів. Але ж то така справа: згідно до одних політичних переконань проблемою України є одні негідники і вовки в овечому хутрі, згідно інших - зовсім не вони, а свободівські "соціальні націоналісти", приміром, що вголос хтиво мріють "стинати голови не десятками, а сотнями і тисячами.." та аж попухли з голоду за нас, грішних...

Отредактировано Вентерь (2013-01-12 11:31:57)

0

195

Хоперець написал(а):

Нічого я не плутаю )))   В українській мові слово нація має дещо інший відтінок ніж в інших мовах.  Просто є політична нація і нація, у розумінні народ-національність (етнічне поняття).Нація - це більш акцентовано, народ більш розлого.  Хоча по великому рахунку інтерпретація одного і того ж терміну.

..Говорили-балакали, сіли й заплакали... Таке враження, що попередні сторінки взагалі не читаєте. "Більш акцентованим за змістом" те слово ввижається не за мовною специфікою, а тому, що запозичення з французської і поширення світом у політичному сенсі сталося після революції у Франції 1789-го..

Загалом, по сутності козацтва Вашу основну думку, Хоперець, можна зрозуміти як:

"козак" в сучасній Україні дорівнює "українцю", а той, окрім національності, має дорівнювати ще й "політичному українству" ? Я Вас вірно розумію?

Тоді спробую резюмувати, хоча б для себе...:

Черноморец : казачество - состояние души, тяга к личной свободе; 
Подлипенцев: казачество - табуированый параллельный языческий мир предков, ныне требующий создания организации нового типа;
kolovrat : казачество - народ, практически национальность;
сотник Ковалёв: казачество - национальность;
Станичник: казачество - служение, нравственная обязанность;
Славен  : казачество -  военное сословие;
Кирзяк  : казачество - сословие;
Хоперець: казачество - один из исторических предков украинской нации, ныне - анахронизм;
Вентерь : казачество - сословие в прошлом, сословный культурный традиционализм ныне.

Прошу не взыскать, коли не все варианты вспомнил...

Отредактировано Вентерь (2013-01-13 23:35:46)

0

196

Вентерь написал(а):

..Говорили-балакали, сіли й заплакали... Таке враження, що попередні сторінки взагалі не читаєте. "Більш акценованим за змістом" те слово ввижається не за мовною специфікою, а тому, що запозичення з французської і поширення світом у політичному сенсі сталося після революції у Франції 1789-го..

)))  Natio))  з латині  - народ.    Інтерпретувати можна будь-який смак ))) В кожній мові знайдеться свій відповідник....

Я провів паралель "кацапствующих" та інших, якраз суто львівських.  Уважніше читайте.  Це теж саме , лише у дзеркальному відображенні ....

Вентерь написал(а):

Загалом, по сутності козацтво Вашу основну думку, Хоперець, можна зрозуміти як:

Хоперець: исторический предок украинской нации, ныне -анахронизм;

Прошу не взыскать, коли не все варианты вспомнил...

У тому числі предки сучасних українців (не тільки вони були предками), війсковий і соціальний стан.

Отредактировано Хоперець (2013-01-11 19:21:10)

0

197

Хоперець написал(а):

Я провів паралель "кацапствующих" та інших, якраз суто львівських.  Уважніше читайте.  Це теж саме , лише у дзеркальному відображенні ....

Хоперець написал(а):

....У вас тут на сайті інша проблема, багато кацапствуючих казаків, що те саме, як і греко-католики козаки....

 

Вибачайте, не розгледів, що про Львів, Ви писали, що саме на сайті..:)

Отредактировано Вентерь (2013-01-11 19:51:38)

0

198

Вентерь написал(а):

Благословенне місто Львів, що може тішитися, що їх там нема...

Нама кого? Вірних козаків?  o.O

Вентерь написал(а):

Вибачайте, не розгледів, що про Львів, Ви писали, що саме на сайті..

Я не греко-католик! :-)

0

199

Славен написал(а):

Нама кого? Вірних козаків?

..Та ні ж бо...."кацапствующих казаків"! :)))

А что не греко-католик, то и не из директоров рынков, небось!  Вона как они у Вас там лампасно распоясались, оказывается! :))))

Отредактировано Вентерь (2013-01-11 20:16:02)

0

200

Вентерь написал(а):

е саме, що й "народ не такий, який потрібен, треба його змінювати".

Не согласен, что народ нужно менять силой. Как гуманист, уверен, что эта инициатива должна идти снизу. :-) Недавно была ситуация, которая для меня собрала во едино ранее услышанные мысли. Вот о чем речь:
Как-то прочитал такую "смешную" историю:

(Прислал письмо наш казахский немец, который теперь живёт в Германии. Рассказывает, как он стоял с толпой немцев и ждал, когда красный свет переключится на зелёный. Светофор явно испортился, машин не было, но немцы продолжали ждать переключения. Он всё понимал, нервничал, но пойти одному через дорогу было стыдно. Вдруг услышал сзади за спиной на чистом русском: «Да в рот вам ноги!» Смотрит: наш мужик семимильными шагами, не стесняясь немцев, пошёл на другую сторону. И тут же за ним двинулась вся толпа. Мужик остановился на тротуаре, обернулся, сплюнул и пробурчал довольно громко: «Да, блин, тяжело вам без фюрера живётся!»)

В первый раз когда прочитал, было смешно, но вот моя история (по сути ни чем не примечательна, каждый наверняка был в такой же):
Стою на светофоре. Горит красный. Машин нет, я жду зеленого. И тут подошедшая толпа, не обращая внимания на светофор, начинает переходить дорогу...
И тут у меня пазл сложился...
Никто из этой толпы не думал, об опасности вылетевшей машины. И никто, тем более, не думал, что нарушает правила (закон). Народ свободолюбивый, я бы даже сказал по...стичный.
Мой вывод такой: Немцы может и смешны своей законопослушностью, но живут лучше. Может все же это и связано с тем, что правил они не нарушают?
А мы можем давать взятки ГАИ, мы можем давать взятки врачам за больничный, мы можем переходить на красный, мы умнее и хитрее всех. Немцы для нас смешны... Но при этом мы знаем, что во всех наших бедах виноват кто-то там: Путин, москали, власть, коммунисты, националисты... Виноваты все кроме нас! А власть это кто? Они же не из космоса прилетели! Они вышли из народа. Вчера он переходил на красный, а сегодня построил дом за бюджетные деньги! По-этому на все 100% согласен, что народ заслуживает на ту власть которую имеет. Ведь власть вышла из народа и есть народом. Чистить народ нет смысла, ведь любое действие вызывает противодействие (школа :-)). Все должно происходить эволюционным путем, чем дольше этот процес, тем дольше будем жить так. Это дело каждого гражданина лично.

0

201

Хоперець написал(а):

У вас тут на сайті інша проблема, багато кацапствуючих казаків, що те саме, як і греко-католики козаки....

Не згідний, що це те саме. Кацапствуючими, я так розумію, Ви називаєте проросійських? Якщо вірно зрозумів, то ще раз кажу, це не те саме.
Прикладів в історії було багато, коли козаки (запорізькі козаки) підримували проросійський шлях. Так, були через це розколи у товаристві, але такі козаки були. А от козаки - греко-католики це дійно нонсенс! :-)

0

202

Славен
1.А зачем рвать контекст? там у меня резюмировались возможные политические  последствия четырёх приведённых Вами пунктов. Лично я считаю, что  убеждённость в возможности "менять народ"  со стороны властей - это уже такая необратимая штука, что душевное расстройство наступает раньше, чем ожидаемое улучшение нравов... При том, что именно для Украины дополнительная сложность заключена в том, что первородный, неманипулятивный смысл демократии находится в конфликте с "топовой" идеей национализма, как право-радикальной, где "интегральный националист" бандеровского толка есть высшая проба и логический венец самоосознания. Потому, что преимущества сплочённости и управляемости как бы гарантируют от возможной несостоятельности. В Штатах подобное противоречие способно вылиться разве что в вопрос права гражданина на сожжение государственного флага. А для Украины содержит риск гражданского конфликта.

2.Эволюционность и призвана разрешать проблему светофора. Кроме иллюстрации того, что русскому хорошо, то немцу смерть, мне кажется, в ней просто присутствует намёк на обычную адекватность урбанизированной среды обитания..Абсурдной до смешного или трагической могла обернуться любая из двух ситуаций, а никакого третьего решения в этом случае нет.

3.Соответственно в рассуждениях о власти, прямой и обратной её связи с народом, на мой взгляд, однозначных оценок быть не может. Одни и те же пилюли у одного врача лечат, у другого убивают..

Отредактировано Вентерь (2013-01-11 21:42:13)

0

203

Хоперець
Мені було цікаво вислухати загальну Вашу позицію, оскільки на форумі козаків трохи не звично почути, що козацтва немає і що воно не потрібно. :-)
А тепер моя відповідь.
Козацтво в різні часи зазнавало ударів і завжди за покликом держави, воно знов відроджувалось. Як приклад можна навести відтворення (після ліквідації Січі) Потьомкіним "війська вірних запорожців"/"чорноморського козацького війська" (майбутнє кубанське). А також після більшовицьких репресій відродження радянського козацтва (ну хоча б - 9-а пластунська краснодарська дивізія). Не беру наразі до уваги козацькі формування інших держав (хоча і про них не слід забувати).
Так от до чого я веду:
Держава завжди може знов покликати козаків. Звичайно зараз Держава має їх глибоко в одному місці, адже потреби немає і їй необхідно вигадувати чим їх зайняти. Але от у чому нюанс - коли Держава таки їх закличе, то ніхто на цей заклик може і не відгукнутись, адже "хоперці" переконали козаків, що їх немає і вони не потрібні! :-)
Тобто, в наш час козацтво живе доти, доки є люди, що вважають себе козаками, тобто відчувають свою народність/статусність/поклик предків/обов'язок/тощо (необхідне підкреслити). Але якщо сучасне суспільство - суспільство споживання, переконає себе та власне козаків, що вони не потрібні, то власне тоді козацтво дійсно помре! Наразі ми намагаємось вижити як можемо. Так, ми знаємо нашу проблему "ряжених" та "реконструкторів", але не треба добивати своїм скептицизмом тих, хто чогось прагне. Або допоможіть, або відійдіть в сторону.

0

204

Славен написал(а):

Звичайно зараз Держава має їх глибоко в одному місці, адже потреби немає і їй необхідно вигадувати чим їх зайняти.

Дозволю собі припустити, що й рівень корупції суттєво знизився б, якби та держава сперлася на нетеатралізоване козацтво у справі природоохоронній, наприклад..

0

205

Вентерь написал(а):

А зачем рвать контекст? там у меня резюмировались возможные политические  последствия четырёх приведённых Вами пунктов.

Прошу простить, если понял не верно.
В остальном готов согласиться. :-)

0

206

Вентерь написал(а):

Хоперець написал(а):

    Нічого я не плутаю )))   В українській мові слово нація має дещо інший відтінок ніж в інших мовах.  Просто є політична нація і нація, у розумінні народ-національність (етнічне поняття).Нація - це більш акцентовано, народ більш розлого.  Хоча по великому рахунку інтерпретація одного і того ж терміну.

..Говорили-балакали, сіли й заплакали... Таке враження, що попередні сторінки взагалі не читаєте. "Більш акценованим за змістом" те слово ввижається не за мовною специфікою, а тому, що запозичення з французської і поширення світом у політичному сенсі сталося після революції у Франції 1789-го..

Загалом, по сутності козацтва Вашу основну думку, Хоперець, можна зрозуміти як:

"козак" в сучасній Україні дорівнює "українцю", а той, окрім національності, має дорівнювати ще й "політичному українству" ? Я Вас вірно розумію?

Тоді спробую резюмувати, хоча б для себе...:

Подлипенцев: казачество - табуированый параллельный языческий мир предков, ныне требующий создания организации нового типа;
kolovrat : казачество - народ, практически национальность;
Станичник: казачество - служение, нравственная обязанность;
Славен  : казачество -  военное сословие;
Кирзяк  : казачество - сословие;
Хоперець: один из исторических предков украинской нации, ныне - анахронизм;
Вентерь : казачество - сословие в прошлом, сословный культурный традиционализм ныне.

Прошу не взыскать, коли не все варианты вспомнил...

Отредактировано Вентерь (Сегодня 20:19:25)

Подпись автора

    Вольному - воля, спасённому - рай.

Вентерь,Вы забыли указать ещё один пункт-как по мне,то наиболее  правдивый:казачество-как состояние души, осознание свободы как самого  необходимого,без чего жить невозможно. И это по-моему стоит над всем выше перечисленным. Поэтому я - римо-католик и  еврей в прошлом считаю себя казаком.

,

0

207

Вентерь написал(а):

Дозволю собі припустити, що й рівень корупції суттєво знизився б, якби та держава сперлася на нетеатралізоване козацтво у справі природоохоронній, наприклад..

Мечты, мечты... :-(

0

208

Черноморец написал(а):

ентерь,Вы забыли указать ещё один пункт-как по мне,то наиболее  правдивый:казачество-как состояние души

Дело в том, что Вентерь резюмировал мнения учасников темы, тоесть субъективизм каждого! :-) И формулировка "наиболее правдивый" не кошерна! Но версия "состояние души" по умолчанию содержиться в каждом из пунктов.

0

209

Вентерь написал(а):

Славен написал(а):

    Звичайно зараз Держава має їх глибоко в одному місці, адже потреби немає і їй необхідно вигадувати чим їх зайняти.

Дозволю собі припустити, що й рівень корупції суттєво знизився б, якби та держава сперлася на нетеатралізоване козацтво у справі природоохоронній, наприклад..

Подпись автора

    Вольному - воля, спасённому - рай.

Згоден з Вами-але саме тому Держава цього не допустить. Маю прикрий досвід з цього питання.

0

210

Черноморец написал(а):

Поэтому я - римо-католик и  еврей в прошлом считаю себя казаком.

Прошу простить, исправил своё досадное упущение. В цитируемой же фразе прошу пяснить, где запятая ? В прошлом казак, либо в прошлом еврей и римо(исправлено)-католик? :)))

Отредактировано Вентерь (2013-01-11 22:29:34)

0


Вы здесь » Козацькі посиденьки » Казачество и современность » Суть казачества.