Козацькі посиденьки

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Козацькі посиденьки » Казачество и современность » Суть казачества.


Суть казачества.

Сообщений 211 страница 240 из 310

211

Славен написал(а):

Мечты, мечты...

Так мы тут все, по большому счёту, романтики:)))

0

212

Славен написал(а):

Черноморец написал(а):

    ентерь,Вы забыли указать ещё один пункт-как по мне,то наиболее  правдивый:казачество-как состояние души

Дело в том, что Вентерь резюмировал мнения учасников темы, тоесть субъективизм каждого! :-) И модификация "наиболее правдивый" не кошерна!

Подпись автора

    Вітчизна залізна, незламна, могутня, славетна, задавня!
    Я бачу цю силу, цю славу! Я чую твій голос, Державо!
    Я вірю, що Воїн Слов’янський підійме Хоругву Хмельницьку,
    Що Вірний Козак Православний,  свій спис кине звіру в обличчя!

  Виноват-поздно включился-а что касаемр"наиболее правдивый"-то я же подчеркнул "по-моему".

0

213

Вентерь написал(а):

Черноморец написал(а):

    Поэтому я - римо-католик и  еврей в прошлом считаю себя казаком.

Прошу простить, исправил своё досадное упущение. В цитируемой же фразе прошу пяснить, где запятая ? В прошлом казак, либо в прошлом еврей и греко-католик? :)))

Подпись автора

    Вольному - воля, спасённому - рай.

В прошлом я еврей-т к согласно законам Галахи  еврей который принял другую религию перестаёт быть евреем, а если отталкиваться от знаменитого афоризма Исаака Бабеля:"Еврей который сел на коня перестаёт быть евреем,а становится русским"-то вообще! :D  А ещё- я римо, а не греко-католик.

0

214

Вентерь написал(а):

Так мы тут все, по большому счёту, романтики:)))

100%  :D

0

215

Славен написал(а):

Козацтво в різні часи зазнавало ударів і завжди за покликом держави, воно знов відроджувалось. Як приклад можна навести відтворення (після ліквідації Січі) Потьомкіним "війська вірних запорожців"/"чорноморського козацького війська" (майбутнє кубанське)

Категорично не погоджуюсь.
Козацтво відроджувалось не за покликом держави, а в супереч державі. Литовсько-польській чи російський.
Козаки це свобода , а не холопи держави, бажання волі, анархічні погляди, республіканізм - це козацтво і його дух. 
Саме держава ліквідовувала Січ і вольності.  В указі імператриці чітко визначено, що таке для царизму козаки.... Не забувайте, що "верними" стала мізерна кількість запорожців. Більшість розбрелась і осіла. Навіть за Дунай пішло більше ніж стали "верними" , читай приручені. Та й у чорноморське козацтво записували не лише запорожці, а й різний служилий люд.
Те що ви називаєте козацтвом - це вже холопи его величиства , які позбавленні були самоуправління і власного вибору...  На Дону після Кондрата Булавіна, а на Дніпрі після ліквідації Січі - це вже не козацтво, так як воно творилося, а служиві люди. 
Те що далі діялось на Кубані і Дону, Тереку це вже зовсім інша історія козацтва,це  не творіння народних мас , а чітка планомірна практика імперії. Козаки - це лиш знаряддя в руках імперії, а не вільні люди.
Звичайно, якщо ви за таких кАзаків, то все зрозуміло, але це просто армія, нащо бавитись і дублювати військове формування на службі у когось там....
Козак - це захисник свого способу життя і власного народу від утисків чужого, чи свого узурпатора, а не служба лиходієві за особистий привілей.

Отредактировано Хоперець (2013-01-11 22:00:24)

0

216

Черноморец написал(а):

А ещё- я римо, а не греко-католик.

Последние к Вам тяготеют, так что весьма скоро, эта разница будет потеряна.

0

217

Славен написал(а):

Последние к Вам тяготеют, так что весьма скоро, эта разница будет потеряна.

На Вінничині багато козаків римо-католиків ))))))

400 з гаком років різниця не згладилася, навряд чи ми застанемо її за свое життя.

Отредактировано Хоперець (2013-01-11 22:10:32)

0

218

Хоперець
Ваша точка зору теж має право на життя. І частково я готовий з нею погодитись. АЛЕ, такий погляд на козацтво, зрештою всеодно не змінює тези - не заважайте, не руйнуйте те, що не вами створене.

P.S. Козаки, що служили державі, починаючи з реєстру Сігізмунда та закінчуючи козаками на службі в лавах ЧА та Вермахту на вашу думку не козаки?

0

219

Хоперець написал(а):

На Вінничині багато козаків римо-католиків ))))))

Ваші смайли цілком закономірні. :-)

0

220

Хоперець написал(а):

Звичайно, якщо ви за таких кАзаків

Не сприймайте, будь-ласка, як зверхність. Але суперечка кОзаки/кАзаки абсолютно політизована. У фахівця українського козацтва - Яворницького (львівське видання) чітко вказано, що вірно кАзаки. :-) Більше того, є пояснення чому.

+1

221

Славен написал(а):

Черноморец написал(а):

    А ещё- я римо, а не греко-католик.

Последние к Вам тяготеют, так что весьма скоро, эта разница будет потеряна.

Подпись автора

    Вітчизна залізна, незламна, могутня, славетна, задавня!
    Я бачу цю силу, цю славу! Я чую твій голос, Державо!
    Я вірю, що Воїн Слов’янський підійме Хоругву Хмельницьку,
    Що Вірний Козак Православний,  свій спис кине звіру в обличчя!

Никогда такого не случится-греко-католики ревностно сохраняют свою автономию.

0

222

Черноморец написал(а):

Никогда такого не случится-греко-католики ревностно сохраняют свою автономию.

Из Одессы наверняка видней!  :D

0

223

Хоперець написал(а):

Козаки це свобода , а не холопи держави, бажання волі, анархічні погляди, республіканізм - це козацтво і його дух.
!

Згоден на сто відсотків!

0

224

Славен написал(а):

Хоперець
Ваша точка зору теж має право на життя. І частково я готовий з нею погодитись. АЛЕ, такий погляд на козацтво, зрештою всеодно не змінює тези - не заважайте, не руйнуйте те, що не вами створене.

P.S. Козаки, що служили державі, починаючи з реєстру Сігізмунда та закінчуючи козаками на службі в лавах ЧА та Вермахту на вашу думку не козаки?

Козаки на службі у Сигизмунда чи Баторія - це вільнонаймані люди, яким платню платила корона і не вибирала їм атаманів ...   В Росії все було під контролем і без будь якої автономії. Переселяли, заселяли, відправляли...   Це не до порівняння - ніякої добровільності.  Такі самі "права", як у шведських солдатів - маєш ділянку землі де я скажу, не платиш податків, але зобов'язаний за першим покликом іти в армію і куди пошлють...

Нажаль казаки на службі у ЧА - це кріпаки-колхозніки , а не казаки, чи може ви запам'ятували і про розкозачення не чули і колгоспи, і голодомор на Дону і Кубані.  Козаки у Вермахті - це люди, ображені радянською владою, які хотіли помститися комуністам.  У них хоч був вибір і право на помсту....

0

225

Славен написал(а):

Черноморец написал(а):

    Никогда такого не случится-греко-католики ревностно сохраняют свою автономию.

Из Одессы наверняка видней!  :D

Подпись автора

    Вітчизна залізна, незламна, могутня, славетна, задавня!
    Я бачу цю силу, цю славу! Я чую твій голос, Державо!
    Я вірю, що Воїн Слов’янський підійме Хоругву Хмельницьку,
    Що Вірний Козак Православний,  свій спис кине звіру в обличчя!

  Юмор понял-просто я довольно часто контактирую с представителями греко-католической общины, они у нас в костёле даже свои службы проводили,когда у них своего храма не было-но ни о каком  слиянии никогда не было  и речи.

0

226

Славен написал(а):

Не сприймайте, будь-ласка, як зверхність. Але суперечка кОзаки/кАзаки абсолютно політизована. У фахівця українського козацтва - Яворницького (львівське видання) чітко вказано, що вірно кАзаки.  Більше того, є пояснення чому.

Не йдеться про мовну суперечку, просто кАзак - це вже не кОзак.  З часу ліквідації січі всі стали (з України) кАзаками, як донці до того.   О - це територіальна ознака. От коли стали А , тоді перестали бути запорожцями, а лише служилими.
Не забувайте , що є народ цілий, який себе називає кАзаки -   відразу за Астраханню .  Казах - це не власна назва, себе вони офіційно казаками кличуть.....

Черноморец написал(а):

Юмор понял-просто я довольно часто контактирую с представителями греко-католической общины, они у нас в костёле даже свои службы проводили,когда у них своего храма не было-но ни о каком  слиянии никогда не было  и речи.

Та це ясно, як білий світ, більше того у 20 ст.  найбільше крові римо-католикам пролили греко-католики, тому про якусь там близькість - це все політгумор.

Отредактировано Хоперець (2013-01-11 22:35:08)

0

227

Хоперець написал(а):

Козаки на службі у Сигизмунда чи Баторія - це вільнонаймані люди, яким платню платила корона і не вибирала їм атаманів ...

Проте незгідних з політикою Корони, замуровувала живцем в цегляній кладці та спалювала в "мідних телятах". Ви дійсно вірите в право вибору? :-)

Хоперець написал(а):

В Росії все було під контролем і без будь якої автономії. Переселяли, заселяли, відправляли...

В який період? Давайте без узагальнень.

Хоперець написал(а):

Це не до порівняння - ніякої добровільності.

Абсолютна добровільність це розбійники, так, і такий період у козацтва був. Але, давайте не будемо натягувати один з періодів на весь феномен.

Хоперець написал(а):

Нажаль казаки на службі у ЧА - це кріпаки-колхозніки , а не казаки, чи може ви запам'ятували і про розкозачення не чули і колгоспи

Дивно, що Ви намагаєтесь зловити мене на провалах у пам'яті. Я ж писав, про відродження після РЕПРЕСІЙ, невже Ви не читаєте все, що Вам пишуть? Чи може це спроба маніпуляції в розмові?

Хоперець написал(а):

Козаки у Вермахті - це люди, ображені радянською владою, які хотіли помститися комуністам.

Але ж вони козаки? Як і у всіх інших наведених Вами прикладах?

Хоперець
З якої сторінки Ви читали цю тему? Невже Ви не помітили мою тезу щодо політичного вибору та козацтва? Якщо читали, то чому знаючи мою думку з цього приводу, намагаєтесь мене розхитати? :-)

0

228

Черноморец написал(а):

просто я довольно часто контактирую с представителями греко-католической общины

Дык я в ее среде живу! :-) И одноверцев встречаю реже, чем греко-католиков. Тоже выводы делаю из услышанного.

0

229

Палили бо козаки були вільними й не корилися РП , не за вірність убивають, а навпаки.

Після знищення донських козаків Петром першим, залишки козаків (верних) розселяли від Тереку до Яїку і далі у Сибір.  Те ж саме зробили і з "верніми" чорноморцями , не з їхньої волі почали заселяти на Кубань і Кавказ.  Хоча купа земель звільнилася на півдні України та Бессарабії. 
Читав з початку, тому й вибрав цю тему....
При нагоді я вам тексти пісень чорноморців тут скину.. Як вони "славили" Катерину за переселення і інші речі....

Отредактировано Хоперець (2013-01-11 22:48:21)

0

230

Хоперець написал(а):

Не йдеться про мовну суперечку, просто кАзак - це вже не кОзак.

Політика. Не цікавить.

Хоперець написал(а):

З часу ліквідації січі всі стали (з України) кАзаками, як донці до того.

Упередження. Тема для окремої розмови.

Хоперець написал(а):

От коли стали А , тоді перестали бути запорожцями, а лише служилими.

Вибачте, але абсурд. Власне Яворницький дослідник запорожців і в нього кАзаки. Все ж таки знайдіть, якщо не вийде, можемо з Вами зустрітись, Ви ж львів'янин? За гальбою пива розгорну для Вас це том. :-) Так, я часто вживаю через "О", але виключно через мовну ситуацію.

Хоперець написал(а):

Казах - це не власна назва

Ми говоримо про казаХів чи про кАзаків/кОзаків?

Хоперець написал(а):

більше того у 20 ст.  найбільше крові римо-католикам пролили греко-католики, тому про якусь там близькість - це все політгумор.

Щось Ви дуже любите тему пролитої крові. :-) Навести Вам приклади пролиття крові з майбутнім об'єднанням?

0

231

Яворницький писав історію на російській мові і за правилами російського правопису, тому і А, а ось уже його українська редакція писалася виключно на О..

Власне , що ми говоримо про козаків.  А слово кАзак (як російське слово), повністю співпадає з національністю казак , що у Казак (х)стані. З цього і путаниця.  Відкрийте зараз в неті офіційну назву Казахстану і ви побачите, що назва звучить КазаКстан...

Отредактировано Хоперець (2013-01-11 22:55:31)

0

232

Хоперець написал(а):

Палили бо козаки були вільними й не корилися РП , не за вірність убивають, а навпаки.

Вибачте, але не зовсім так. Питання покори стосувалось не РП. Можемо розвинути окрему тему.

Хоперець написал(а):

Після знищення донських козаків Петром першим, залишки козаків (верних) розселяли від Тереку до Яїку і далі у Сибір.

Стає не цікаво. Нажаль, Ви не володієте темою.

Хоперець написал(а):

не з їхньої волі почали заселяти на Кубань і Кавказ.

Аналогічно з попереднім. Натяк - Антін Головатий.

Хоперець написал(а):

Читав з початку, тому й вибрав цю тему....

Тоді чому?

0

233

Хоперець написал(а):

Яворницький писав історію на російській мові і за правилами російського правопису, тому і А, а ось уже його українська редакція писалася виключно на О..

Андрій, прошу Вас, знайдіть цю роботу! Мова не відіграє жодного значення. В нього є пояснення. :-)

0

234

Хоперець написал(а):

Не забувайте , що є народ цілий, який себе називає кАзаки -   відразу за Астраханню .  Казах - це не власна назва, себе вони офіційно казаками кличуть.....

Нібито згадували, ще на четвертій сторінці теми...

http://www.zakon.kz/63399-imja-naroda-p … rmina.html

А щодо реєстрів, статусів найманців, поселених військ, степового способу життя, шведської індельти різних років (доречі - вони кардинально різнилися між собою), Запоріжжя,  взагалі 18 , 19 століть - не можна так стягувати все до купи.  Це й є вульгаризація сутності явищ, прямий наслідок утілітарного "вживання" задля вироблення збільшовичиної=знаціоналістиченої свідомості... В сухому залишку - полярний конфлікт анархізма з тоталітаризмом. Як  будь-яка людська  спільнота козацтво не було позбавлено внутрішніх протиріч. З ускладненям будь-якої системи ускладнювалися і конфлікти і способи їх подолання. Що це має доводити? До того ж вельми суттєвою обставиною була наявність чи брак вільних територій і державних юрисдикцій над ними, стан війни, або миру і безліч іншого...

Отредактировано Вентерь (2013-01-11 23:05:56)

0

235

Чорноморці і Антін Головатий не з власної волі на Кубань пішли, нащо ця суперечка.  Їм ці землі "дали" і наказали , вибору у них не було. Натомість колишні запорожські землі роздавали сербам, грекам, болгарам... і...

Отредактировано Хоперець (2013-01-11 23:01:18)

0

236

Славен написал(а):

Стає не цікаво. Нажаль, Ви не володієте темою.

Тоді чому?

А ви поцікавтесь у Семиречинських козаків, Сибірських інших, коли і при яких обставинах їхні предки почали заселяти ці землі. Я і на Казарлі і на ВС дуже чітко відслідковую їхні історії родів. І про Некрасовців.   Не кажу вже про Терських козаків і Лінію . Жодної доброї волі, як це було у перших козаків на Дніпрі чи Дону . Так що я дуже у темі, додатково і як нащадок донських козаків цим давно цікавлюсь....

Отредактировано Хоперець (2013-01-11 23:08:38)

0

237

Вентерь написал(а):

Нібито згадували, ще на четвертій сторінці теми...

http://www.zakon.kz/63399-imja-naroda-p … rmina.html

А щодо реєстрів, статусів найманців, поселених військ, степового способу життя, шведської індельти різних років (доречі - вони кардинально різнилися між собою), Запоріжжя,  взагалі 18 , 19 століть - не можна так стягувати все до купи.  Це й є вульгаризація сутності явищ, прямий наслідок утілітарного "вживання" задля вироблення збільшовичиної=знаціоналістиченої свідомості... В сухому залишку - полярний конфлікт анархізма з тоталітаризмом. Як  будь-яка людська  спільнота козацтво не було позбавлено внутрішніх протиріч. З ускладненям будь-якої системи ускладнювалися і конфлікти і способи їх подолання. Що це має доводити? До того ж вельми суттєвою обставиною була наявність чи брак вільних територій і державних юрисдикцій над ними, стан війни, або миру і безліч іншого...

Отредактировано Вентерь (Сегодня 23:05:56)

Якраз ви зараз , в утаємничений спосіб, хочете ідеалізувати тодішні норови і козацтво.   
Але про піратів теж багато цікавих романів написано і, що з того?!!!!

0

238

Хоперець написал(а):

Чорноморці і Антін Головатий не з власної волі на Кубань пішли, нащо ця суперечка.  Їм ці землі "дали" і наказали , вибору у них не було. Натомість колишні запорожські землі роздавали сербам, грекам, болгарам... і...

Є цілий ряд джерел, з яких можна отримати цілком повну картину того, чім було те землеволодіння у різні часи, в тому числі і на час ліквідації Січі за Катерини.

0

239

Хоперець написал(а):

Якраз ви зараз , в утаємничений спосіб, хочете ідеалізувати тодішні норови і козацтво.   Але про піратів теж багато цікавих романів написано і, що з того?!!!!

Не маю жодного наміру утаємничуватись, взагалі позбавлений смаку до конспірології. Просто таке неозоре розширення тем у часовому і географічному просторах вимагає зайвий раз нагадати собі і Вам про що, власне йдеться? Універсальне  узагальнене козакійство, задля обслуговування якогось гіпотетичного "соціального замовлення" ? Бодай, натякнить.

Наприклад, самі казахи, пишуть, що їх транскрипція вимовляння:   "_аза_", Ви наполягаєте, що й один звук "О", має якийсь, навіть, не підсвідомо, а значущий з огляду на права землевласності сенс...Цікаво б було почути докладне посилання та чітко сформовану думку на будь-який окремий факт. Бо, знаєте, сучасну "Трудову книжку" або трудовий договір можна порівняти чи то з купчою кріпостю, чи з рабовласництвом. Доречі не завжди з перевагою реалій нашого сьогодення...

Отредактировано Вентерь (2013-01-12 00:09:09)

0

240

Хоперець написал(а):

Чорноморці і Антін Головатий не з власної волі на Кубань пішли, нащо ця суперечка.

Вентерь написал(а):

Є цілий ряд джерел, з яких можна отримати цілком повну картину того, чім було те землеволодіння у різні часи, в тому числі і на час ліквідації Січі за Катерини.

Власне, питання в тому у що хочеться вірити. :-) Мені відома інформація, що Головатий і був ініціатором переселення на Кубань.

0


Вы здесь » Козацькі посиденьки » Казачество и современность » Суть казачества.